• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Fransa'da Hastanelerde İhmal ve skandallar had safhada.

3 defa hiç bir şeyi yok denilen Türk genci ölümüm eşiğinden döndü.

02-08-2018
Medyaparis Haber Merkezi

    Fransa'nın hastanelerinde acil servislerinde ihmal ve skandallar had safhaya geldi.
    3 defa acil servise götürülen birşeyi yok denilen Türk genci ölümden döndü. Fransa'da çoğu Hastaneler neredeyse sağlık hizmeti veremeyecek durumda.

    TÜM BELİRTİLER APANTİSİDİ GÖSTERİRİKEN BİR TÜRLÜ TEŞHİS EDİLEMEYİNCE TÜRK GENÇ ÖLÜMDEN DÖNDÜ.

   Geçtiğimiz günlerde Paris'in banliyolarında yaşanan skandal olayda dertli baba yaşanan olayı anlatırken Fransa'daki sağlık sisteminde ihmal ve sorumsuzluğun maddi sıkıntılarında had safhada olduğunu belirtti. Ard arda defalarca acil servise gitmelerine rağmen hastanelerin bir apantisid'i bile teşhis edebilmekten aciz olduğunu belirtti. Yaşanan vehim olayı anlatan dertli baba şöyle konuştu.
    "Fransa'daki hastaneler Türkiye'deki 80'li yılların hastanelerine döndü. 18 yaşındaki evladımı ölümün eşiğine getiren bir apantisti bile teşhis etmekten aciz Fransa'daki sağlık sisteminin iflas ettiğinin delilidir." Diyerek yaşanan süreci anlattı.

ACİLDE VİRÜS DEYİP 2 DEFA GERİ GÖNDERİLDİ.
 "Şiddetli bir karın ağrısı ve gündüz saat 16::00 Paris'in banliyolarından bir acil serviste (Argenteuil)'de alıyoruz soluğu ertesi gün sabaha kadar süren kan tahlili scanner sonrası bir virüs var deniyor ne olduğu bilinmeyen. Ağrı kesici ve bulantıyı baskılayan ilaçlardan sonra geri gönderiliyoruz. Ne hikmetse spazm ve ağrılar azalmak yerine şiddetini arka planda artarak daha bir artırmaya devam ediyor. Aradan 2 gün geçiyor ve gecenin 01:00'ında yine aynı acil serviste alıyoruz soluğu yine sabaha kadar bekleyişten sonra birşey yok siz ilaçlara devam edin denilip geri gönderiliyoruz. 

APNTİSİT DELİNDi ÖLÜM RİSKİ BAŞGÖSTERİNCE FARKEDİLEBİLDİ.
    5. Gün ise ağrı artık ağrı olmaktan çıkıyor dayanılmaz bir hale geliyor gecenin bir yarısında kireç gibi bir yüz nefes alamama dayanılmaz ağrılar feryatlar eşliğinde gece saat 11:00 'da başka bir hastanede (St.Denis)'de alıyoruz soluğu. Orada yapılan tahlillerde ise apantistin delindiği (patladığı) belirtiliyor ameliyata alınması gerektiği şiddetki agrı kesici Morfin verildikten sonra ertesi gün ssbah 11:00'de (13-14 saat) sonra  ameliyata alınıyor yaklaşık 5 saatlık bir açık ameliyata alıyorlar. Günümüzde hastalıktan bile sayılmayan kapalı ameliyat ile bir günde taburcu edilen apantisit bir türlü teşhis edilemiyor ne hikmetse.
    Abartmıyorum inanın sıradan bir apantisti bile teşhis etmekten aciz pratisyen bile olmayan hekim diyemiyeceğim stajer kişiler acil servislerde görev yapıyor ve hiç bir tecrübesi bulunmayan insanlara hayatlar emanet ediliyor. Edindiğim gayriresmi rakamlara göre Fransa'da yılda binlerce kişi hastanelerde hayatını kaybediyor Bunların hepsinin normal ölüm nedeni ile hayatını kaybettiğini düşünmüyorum.

 HASTANELERDE HEKİM AÇIĞI HAD SAFHADA.

    Hastanelerde İhmal sorumsuzluk ve maddi sıkıntılar had safhada.Şundan eminim ki benim gibi yüzlerce insan bu tür durumla karşılaşıyor.Ya iyileşince şükür deyip unutuluyor ya da yargı süreci çok uzun bir süreç. Zaman zaman hastaneler ve acil servislerle ilgili bu tür skandallar Fransız medyasında da gündeme geliyor. Yaşanan bu olayın peşini bırakmayı düşünmüyorum konuyu yargıya taşıyacağım. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı."dedi.

İHMAL VE SORUMSUZLUKLAR ALDINBAŞINI GİDİYOR.

    Öte yandan edinilen bilgilere göre  hastanelerde yaşanan skandallar sadece bunlarda da sınırlı değil. Sağ yerine sağlam olan sol bacak tedavileri de yapıldığı biliniyor. İthal doktorlar olmasa Fransa'da Hastaneler sağlık hizmeti veremeyecek durumda. Conseil national des L'ordre de Médecin (CNOM) tarafından yapılan araştırmada  Fransa dışından doktor rakamları 2020 yılına kadar 30 bin kişiyi bulacak.
    Fransa'daki hastanelerde yabancı diplomalı Doktorlar olmasa pek çok hastanede sağlık hizmeti verilemeyecek konumda.  


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın