• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Paris Büyükelçiliği'nden emeklilik işlemleri için uyarı geldi.

Piyasada bulunan Sosyal Güvenlik uzmanıyım diye dolaşanlara itibar etmeyin.

18-09-2018
Medyaparis Haber Merkezi

Paris Büyükelçiliği'nden emeklilik işlemleri için uyarı geldi.

    Ülkemizde ve vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadıkları Avrupa ülkelerinde özel danışmanlık büroları kurarak, kendilerini "Sosyal Güvenlik Uzmanı" veya "Sosyal Güvenlik Müşaviri" olarak tanitan şahislar hk.

    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşavirliği ve Ataşeliklerine başvuran vatandaşlarımızdan alınan bilgilerden, kendilerini "Sosyal Güvenlik Uzmanı" veya "Sosyal Güvenlik Müşaviri" olarak tanıtan şahisların veya avukatların, normal veya malulen emekli olma şartlarını karşılayamayan vatandaşlarımızı yürürlükte olmayan kanun metinlerine atıfta bulunarak yanlış yönlendirdikleri, borçlanma ve aylık tahsisi işlemlerini hızlandırma, borçlanma miktarında indirim yapma ve yüksek emekli aylığı bağlatma vaadiyle ücret talep ederek vatandaşlarımizI mağdur ettikleri öğrenilmiştir.

    Vatandaşlarımızın, kendilerini "Sosyal Güvenlik Uzmanı" verdikleri bilgilere itibar etmemeleri, bu tür şahislara herhangi bir ödeme yapmamaları menfaatlerine olacaktır. Sosyal güvenilik konularında bilgi ve hizmet almak için Büyükelçiliğimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşavirliğine veya Başkonsolosluklarımızdaki Ataşeliklere başvurmaları halinde gerekli yardım ve yönlendirmede bulunulacaktır. Saygıyla duyurulur.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın