• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Yurt dışında yaşayan vatandaşların Noter çilesi sona eriyor.

Yurt dışında yaşayan vatandaşların Noter çilesi sona eriyor.

13-03-2019
Medyaparis Haber Merkezi

AK Parti İstanbul Milletvekili Sırakaya, nöbetçi noter uygulamasının hayata geçeceğini açıkladı.

İstanbul Milletvekili Zafer Sarıkaya “Bu uygulama ile özellikle yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye’deki işlemlerinin daha hızlı ve kolaylıkla görülebilmesine olanak sağlanmış olacaktır” ifadelerini kullandı.
AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, nöbetçi noter uygulamasının hayata geçeceğini söyledi.

Yurt dışında yaşayan vatandaşların konsolosluklar aracılığıyla noterlik hizmeti aldığını belirten Zafer Sırakaya, şunları söyledi:

“Buralarda yapılan işlemler bu güne kadar posta, kargo gibi yollarla ülkemizdeki muhatabına gönderilmekte olup bu da uzun bir süre aldığından işlerin gecikmesine sebebiyet vermekte idi. Yeni uygulama ile dış temsilciliklerimiz ile Türkiye Noterler Birliği Bilişim Sistemi arasında sağlanan entegrasyon sayesinde posta ile gönderilmesine gerek kalmaksızın, yapılan işlemin örneği, bu işlemin örneğini almak üzere yetkilendirilen kişi tarafından ülkemizdeki herhangi bir noterlikten alınabilecektir. Bu uygulama ile özellikle yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye’deki işlemlerinin daha hızlı ve kolaylıkla görülebilmesine olanak sağlanmış olacaktır”


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın