• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Fransız Parlamenter Krimi 1982 yılında Tunus'ta doğan, beş kardeşin en büyüğü.

Seniye Kerimi 22 yaşına kadar Tunus'ta okudu. Daha sonra Fransaya giderek eğitimine devam etti.

14-04-2019
Medyaparis Haber Merkezi

Tunus dogumlu Seniye Kerimi 22 yaşına kadar Tunus'ta okudu. Daha sonra Fransaya giderek eğitimine devam etti. 2012 yılında Fransız vatandaşlığını aldıktan sonra parlamenter oldu. Tunuslu Seniye Kerimi bugün Türkiye'yi Ermeni soykırımı yapmakla suçluyor.

   1982 yılında Tunus'ta doğdu, beş kardeşin en büyüğü, Tunus'ta Peugeot'da çalışan bir baba ve Annesi ise bir ev hanımı .

    Fransa'da sürdürdüğü Tunus'ta işletme dalında uluslararası işletme ve yönetim, stratejik kontrol ve doktora dereceleri ile Toulon'dadoktora yaptı . Provence-Alpes-Côte d'Azur bölgesinden , rekabet edebilirlik kümelerinde örgütsel öğrenmenin geliştirilmesine Katkısı üzerine ekonomi üzerine bir tez yürütmek için burs kazandı. EDHEC Business School'dan yönetim alanında yüksek lisans derecesi aldı. 

   Daha sonra 2010 - 2012 yılları arasında Panthéon-Assas Üniversitesi'nde yönetim, muhasebe ve kurumsal stratejide öğretmenlik yapmıştır.

   2013'ten milletvekili seçilmesine kadar Efeso Danışmanlık'ta özellikle nükleer endüstrisinde uzmanlaşmış endüstriyel performansta kıdemli danışman olarak görev yaptı.


Fransız Parlamenter Sonia Krimi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Twitter adresini yanlış yazıp kendisine ulaşamayınca engellendiğini sandı. Kendi hatası nedeniyle Çavuşoğlu'nun adresine ulaşamayan Krimi, bunun üzerine demokrasi eleştirileri yaptı.
TBMM'nin ev sahipliğinde Antalya'da düzenlenen NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) 99. Rose-Roth Semineri ve Akdeniz- Orta Doğu Özel Grubu Ortak Toplantısı'na katılan Fransız parlamenter Krimi, Twitter'dan Çavuşoğlu'nun kendisini engellediğini zannetti.

"MevlutCavusoglu" adresini etiketlemek yerine "MevlutCavusolgu" yazarak etiketleme yapan Krimi, "Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu beni Twitter'dan engellemeye karar verdi. Güzel bir demokrasi ve diplomasi dersi!" ifadesini kullandı.
NATO PA Toplantısında Krimi, "Tarih kazananlar tarafından yazılmaz mı? Birçok ülke için PKK terörist değildir ama sizin için böyledir. Bunu dikkate almamız gerekiyor." ifadelerini kullanmıştı.

Çavuşoğlu'nun "Soykırım ve tarih konusunda Türkiye'ye ders verebilecek en son ülke Fransa'dır." yanıtını vermesi üzerine Fransız parlamenter salonu terketmişti.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın