• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • hhttps://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Fransa'da 1 Haziran'da elektirik fiyatları % 5,9 oranında artacak.

Fransa'da 1 Haziran'da elektirik fiyatları % 5,9 artacak.

15-05-2019
Medyaparis Haber Merkezi


Fransa'da 1 Haziran'da elektirik fiyatları % 5,9 artacak.

SARI YELEKLİLERİN EYLEMLERİ SONRASI 6 AY ERTELENECEĞİ AÇIKLANMIŞTI. 
 
  17 Kasım'da başlayan sarı yelekliler eylemleri sonrasında Fransa Başbakanı Edouard Philippe, akaryakıt zamlarının 6 aylığına askıya alındığını bildirmişti. Philippe, akaryakıtın yanı sıra elektrik ve gaz zamlarını da 6 aylığına askıya alındığını duyurmuştu.

   14 Mayıs 2019 Salı günü, EDF şu anda yaklaşık Fransa'da 25 milyon abonesi bulunan düzenlenmiş satış tarifeleri (TRV) tarafından bir karar taslağı hazırlanarak hükümete elektriğe zam yapılması yönünde bir teklif hazırladı. Bu tarih Perşembe günü bir hükümet kaynağı tarafından da doğrulandı.

  ÜRETİM MASRAFLARI ARTTI.

   Hükümet tarafından "CRE tarafından önerilen zam talebi için, diğer ülkelerdeki artışlarla aynı büyüklükte: İspanya ve İtalya'da% 8 oranında, Belçika'da ise tarifede% 20 oranında artış sözkonusu" denildi.

    Fransa'da akaryakıt zamlarına ve ekonomik şartların kötüleşmesine tepki olarak 17 Kasım'da başlayan sarı yeleklilerin eylemleri, ülkede son yılların en şiddetli protestosuna dönüşmüştü. Genellikle şehir merkezlerindeki yüksek kiralar nedeniyle kırsal bölgelere yerleşenlerden oluşan göstericiler, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'dan akaryakıt vergilerini düşürmesini ve ekonomik koşulların iyileştirilmesini talep ediyor.
 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın