• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Türk çocuğun ölümüne sebebe olan ehliyetsiz sürücü her yerde aranıyor.

Lorient kentide Türk çocuğun ölümüne sebeb olan sürücü ve beraberindeki yolcu heryerde aranıyor.

12-06-2019
Medyaparis Haber Merkezi

     Geçtigimiz Pazar günü Lorient kentinde Türk toplumunu derinden yaralayan biri ölen ve diğeri ağır yaralanan kaza sonrasında kaçan zanlı ve beraberinde bulunan kişinin eşkalleri polis tarafından yayınlandı. 

Olay sonrasında yerel Belediye ve Türk yetkililerden taziye ziyareti.

     Lorient Belediye Başkanı Norbert Métairie, olay yerine yaklaşık  200 metre uzaklıkta bulunan  Türk derneğine ve aileye başsağlığı dilemek  ve üzüntüsünü belirtmek için yardımcısı Bruno Blanchard ile birlikte bir taziye ziyareti gerçekleştirdi.   
 Nantes Türkiye Başkonsolosu İshak Ebrar Çubukçu ve Türk Dernekleri Birliği başkanı, Ali Dere ve Davut Keleş'de acılı aileye başsağlığı ziyaretinde bulundu.

ÇOCUKLARIN ÖLÜMÜNE SEBEB OLAN ZANLI UYUŞTURUCU BAĞIMLISI. 

   Lorient'te kazaya sebeb olan ve yirmili yaşlarında bulunan kaza zanlısı  Killian hakkında soruşturmayı yürüten Savcılıkdan edinilen bilgilere göre, zanlının ehliyeti olmadığı için annesinin aracını  habersiz aldığı aynı zamanda uyuşturucu bağımlısı olduğu da belirtildi. Bünyamin Arslan'ın ölümüne yolaçan kazaya sebebbiyet veren zanlının yanında bir de kız arkadaşı bulunuyor. Zanlılar hakkında bilgi sahibi olanların veya tanıyanların, 02 97 78 86 00 numaralı polise ait telefonu arayarak haber verebileceği de belirtildi. 

        Kaza gerçekleştiğinde, iki çocuk evlerinden den birkaç metre uzakta bulunuyordu. Zanlının çarpmasını sonucu Bünyamin Arslan (10) yaşındaki kazazede yaşamını yitirmişti 7 yaşında bulunan Samet Arslan ise şu an yoğun bakımda bulunuyor. Yaşanan üzücü kaza sonrasında Loirent kentinde bulunan Türk toplumu derinden etkilenirken, zanlının yakalanması halinde  kazaya sebebiyet ve adam öldürmek suçlarından dolayı ağırlaştırılmış 10 yıl hapis cezası alabileceği belirtildi. www.medyaparis.com olarak  kederli aileye ve yakınlarına başsağlığı, yaralı bulunan Samet Arslan'a Allah'tan acil şifalar diliyoruz. 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın