• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • hhttps://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Fransa'da hastanede skandal! Cesedi öldükten 15 gün sonra bulundu.

Fransa'da hastanede skandal! Cesedi öldükten 15 gün sonra bulundu.

06-09-2019
Medyaparis Haber Merkezi


    Fransa'nın Marsilya kentindeki bir hastanenin koridorunda ölen 73 yaşındaki bir adamın cesedi öldükten 15 gün sonra bulundu. Olay Fransa genelinde tepkilere yol açtı.

   Marsilya kentinde La Conception hastanesine düzenli olarak  tedavi yaptırmak için gelen 73 yaşındaki Alzheimer hastası yaptığı iğneden sonra kayboldu. Hastanın kaybolmasından sonra 3 Eylül Salı günü hastanede bulunan hastaların kuvvetli ve iğrenç bir koku geliyor demesi üzerine hastane yetkililerine haber etmesi sonrasında hastanenin kullanılmayan  6. katında araştırma sonucunda  bir kadavra bulundu. Tam 15 gün boyunca kendisinden haber alınamayan şahsın cesedi bir koridorda bulundu.

   Olay üzerine hastane yönetimini ihmalkarlıkla suçlayan yakınları hastaneye dava açtı. Hastanın oğlu olan Jean Ligonnet yaptığı açıklamada, "Babam bir kaplumbağadan daha yavaş yürürdü, hastane çalışanları '30 saniye arkamızı döndük kayboldu' diyor, bu imkansız" dedi ve ihmalkarlıkla suçladığı hastaneye dava açtıklarını bildirdi.

   Hastane yönetiminin kendilerine 'Siz rahat rahat uyuyun, biz tüm hastanede aradık' dediğini aktaran Ölen kişinin oğlu Ligonnet, "Bana her yeri aradık dediler ama 15 gün sonra babamın bir köpek gibi, kenarda bir yerde öldüğünü öğreniyorum. Hastanenin  her katındaki tüm çalışanlara tek tek sordum çoğunun  hastanede kayıp birinin olduğundan  haberleri bile yoktu. Bu yaşanan durum  ihmalkarlık  ilgisizlik ve İğrenç bir durum, Babam böyle ölmeyi hak etmedi" dedi.

 Öte yandan araştırmaların devam ettiği, olayın ise Marsilya polisi tarafından soruşturulduğu öğrenildi.

111 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın