• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Macron, dün YPG Sözcüsü Cihane Ahmed ile yüz yüze görüştü.

Macron'un görüşmede Türkiye'nin Suriye operasyonundan duyduğu endişeyi yeniden dile getirdiği açıklandı.

10-10-2019
Medyaparis Haber Merkezi

    Fransa Cumhurbaşkanlığı makamından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un  PKK'nın Suriye kolu YPG öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG) Sözcüsü Cihane Ahmed ile yüz yüze görüştüğü duyuruldu. 

Macron'un görüşmede Türkiye'nin Suriye operasyonundan duyduğu endişeyi yeniden dile getirdiği açıklandı. Macron, terör örgütünün sözde sözcüsü ile yaptığı görüşmede, Suriye'de terör örgütü DEAŞ'a karşı mücadelede YPG/PKK ile dayanışma halinde olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden yapılan açıklamada, Türkiye'nin Suriye'deki olası operasyonu konusunda Fransa'nın endişeli tavrının değişmediği bildirildi.

   Fransa Dışişleri Bakanlığı, daha önce Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna düzenlemesi beklenen operasyonla ilgili bir açıklama yaparak, "Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda tek taraflı askeri operasyon düzenleyeceği haberinden derin endişe duyuyoruz. Türkiye'yi, parçası olduğu "IŞİD'e Karşı Küresel Koalisyonun" çıkarlarına aykırı bir girişimden kaçınmaya çağırıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın