• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • hhttps://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Paris'teki İtfaiyecilerin protesto gösterilerinde 3 kişi yaralandı 6 kişi tutuklandı.

Fransa genelinde Haziran ayında başlayan itfaiyecilerin grevi devam ediyor.

15-10-2019
Medyaparis haber Merkezi


    Paris’te, 15 Ekim Salı günü  itfaiyecilerin çalışma koşulları emeklilik şartlarının düzenlenmesini istedikleri  protesto gösterilerinin sonunda  çıkan arbedede 3 kişi yaralandı 6 kişi de tutuklandı.  Paris’te 7 binden fazla itfaiye erinin katıldığı gösterilerde, bu meslekte çalışanların, ambulans ve kırsal alanlardaki doktor eksikliği nedeniyle acil olmayan sağlık sorunlarına çağrılma gibi kamu sektörünün herhangi bir yerindeki boşlukları doldurmak için kullanıldığını belirtildi. Polis, sakin başlayan protestolarda gerginlik artınca itfaiyecilere biber gazıyla müdahale etti, zaman zaman arbede yaşandı.

    Binlerce itfaiyeci, Paris’te, Salı günü  saat 14: 00’den itibaren Place de la Nation’a toplanarak çalışma koşulları iyileştirmesi ve emeklilik şartlarının düzenlenmesini protesto etmek amacıyla Place Nation  meydanında bir protesto gösterisi düzenledi. Düzenlenen protesto gösterisi sonrasında itfaiyeciler ile polis arasında gerginlik yaşandı polis olaya gaz bombası ile müdahale etti. Yaşanan arbede sonrasında 3 polis memuru yaralanırken 6 itfaiye görevlisi ise tutuklandı. 

    Fransa genelinde Haziran ayında başlayan itfaiyecilerin grevi çalışma saatlerinin düzenlenmesi iş koşullarının hafifletilmesi ve emeklilik şartlarının düzenlenmesi talebi ile yaklaşık 4 aydır devam ediyor. Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın