• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Fransa'da tarihinin en büyük pedofili skandalı sanıgı doktor hakim karşısında.

349 çocuğa taciz ve tecavüzle suçlanan emekli Fransız cerrah hakim karşısında.

14-03-2020
Medyaparis haber Merkezi


   Fransa'da ülke tarihinin en büyük pedofili skandalına ilişkin dava 13 Mart Cuma günü başladı. Emekli cerrah Joel Le Scouarnec son 30 yılda 349 çocuğa taciz veya tecavüz etmekle suçlanıyor.

Le Scouarnec hakkında yüzlerce suçlama bulunuyor. 17 Mart'a kadar devam edecek olan duruşmalarda 69 yaşındaki Le Scouarnec ilk olarak 1989 ila 2017 yılları boyunca dört çocuğa sürekli taciz ve tecavüzde bulunmaktan yargılanıyor. Bu dört kişiden ikisi kendi öz yeğenleri. Diğer ikisi ise bir hastası ve ve komşusunun o dönem 6 yaşında olan kızı.

Suç ilk işlendiğinde davacılar 18 yaşın altında olduğu için mahkeme basına kapalı olarak gerçekleşiyor ve davacıların isimleri paylaşılmıyor.

Le Scouarnec 2017 yılında taciz ettiği komşusunun kızı, durumu annesine söyleyince tutuklanmıştı. Azılı pedofilin evinde yapılan aramalarda polis çocukların taciz edildiğini gösteren çok sayıda resim buldu. Resimlerin yanı sıra Le Scouarnec'e ait bir de not defteri ele geçirildi. Not defterinde cerrah 1989-2017 arasında çocuklara karşı gerçekleştirdiği cinsel şiddetin hatıralarını tutmuş.

Le Scouarnec çocukları taciz ettiğini inkar etmezken tecavüz suçlamalarını ise kabul etmiyor. Not defterinde yer alanların da kendi zihin dünyasının hayal ürünleri olduğunu ileri sürüyor.

Suçlu bulunduğu takdirde Le Scouarnec sadece bu davadan 20 yıl hapis cezası alacak. Hakkındaki diğer suçlamaların da bu dava ile birleştirilmesi söz konusu. Bu olursa emekli cerrahın alacağı ceza kat kat artacak.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın