• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Medyaparis olarak, görüntülü görüşme uygulamalarını sizler için listeledik.

Medyaparis olarak, görüntülü görüşme uygulamalarını sizler için listeledik.

25-03-2020
Medyaparis Haber Merkezi

    Koronavirüs salgınını sonrası dünya genelinde yaklaşık 1.8 milyar insan karantina altına alındı. Bu sayı her geçen gün giderek artıyor. İletişim platformlarında ise yogun talep soskonusu www.medyaparis.com  olarak sizler için, akıllı telefonlarınızda bilgisayarda kullanabileceğiniz farklı görüntülü görüşme uygulamalarını listeledik. İşte uygulamalara ve işlevlerine genel bakış.

Viber

Uzun yıllardır android  mağazasında bulunan ve daha sonra iOS için yayınlanan Viber, ilk çıktığında yalnızca sesli iletişim özelliğini desteklese de ardından uygulamaya görüntülü görüşme özelliği geldi ve uygulamaya sürekli yeni özellikler eklendi.


Line

Line, sadece mesajlaşmanın tadını çıkarmakla kalmayıp, aynı zamanda her yerden ve her zaman ücretsiz sesli ve görüntülü görüşmeler yapmanıza izin veren popüler bir mesajlaşma platformudur. Dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan uygulama, android ve iOS platformlarında hizmet veriyor.

Tango 

Bizi görüntülü görüşmeyle ilk tanıştıran uygulamalardan biri olan Tango, zamanla yeni özelliklerle oldukça geliştirildi. Ücretsiz yüksek kaliteli video ve sesli görüşmeler sunan Tango, diğer uygulamalardan daha az veri tüketmesiyle biliniyor.

Google  Hangout Meet

Hangout Meet, Google tarafından video konferanslar için geliştirilmiş bir platform. Bir grup video görüşmesi için en fazla 25 kişiyi ücretsiz olarak davet edebilir ve ücretli seçenekler sayesinde bu kapasiteyi 250 kişiye kadar genişletebilen bir uygulama. Bilgisayarda, tablette veya akıllı telefonda kullanılabiliyor. Google tarafından işletmeler için geliştirilen çevrimiçi ofis çözümü G Suite'a entegre. 

Görüntülü görüşmelerin öncüsü Skype

Skype, ücretsiz görüntülü sohbet sunan ilk yazılımlardan biriydi. Mobil ve tablette bulunan uygulaması ve tıpkı telesekreterde olduğu gibi kayıtlı videolar gönderme ve ücretsiz mesaj yazma imkanı da sunan bir uygulama. İndirmeden çevrimiçi bir sürüm, birkaç tıklamayla diğer katılımcılarla toplantılar düzenlemenize olanak tanıyor. Bu tür sanal toplantılar kayıt olmadan bile 50 kişiye kadar olabiliyor. Ücretli sürümde, bazen geleneksel telefon operatörlerinden daha cazip fiyatlarla yurtdışındaki cep telefonlarına veya sabit hatlı telefonlara yapılan çağrılarda düşük fiyatlar sunuyor. 

 Zoom

Bu uygulama "Ekonomi ve İşletme" kategorisinde. Ergonomik ve kararlı olan Zoom, profesyoneller arasında video konferans düzenlemeyi kolaylaştıran bir uygulama. Uzaktan çalışma için tasarlanan yazılım, belge düzenleme, uzaktan dosya sunumu ve çevrimiçi anket seçeneği gibi birçok özelliği içeriyor. Ücretsiz sürümünde, çağrıların süresi yalnızca ücretli sürümde, tüm seçeneklerinden yararlanmanıza izin veriyor.

Klaxoon

Video konferans ile çalışma toplantıları için ideal olan Fransa'da geliştirilen bu uygulama üç ay boyunca ücretsiz olarak sunulmakta. Klaxoon, proje yönetimini veya uzaktan eğitimin organizasyonunu kolaylaştırmak için ekiplerde çalışan profesyoneller için birçok seçenek sunuyor. Kullanımı ise bilgisayar, tablet ve akıllı telefon için mümkün. 

Whereby

Video görüşmelerinizi kolayca organize etmek için düzgün tasarıma sahip modüler bir uygulama. Bir sohbete katılmak için kayıt olmak gerekli değil. Ücretsiz sürüm, aynı anda bir toplantı oluşturmanıza ve dört kişiyle sohbet etmenize olanak saylayan bir uygulama. Bunun ötesinde, ücretli bir seçenek, on kişi sınırı dahilinde video konferansları çarpmanıza izin verir. Whereby bir web sürümü sayesinde indirmeden bilgisayarda kullanılabilir.

Microsoft Teams

Şirketler icin hazırlanmış Microsoft uyguması, mesaj ve belge alışverişi sayesinde işbirliğine dayalı çalışmaya izin veren uygulama. 

Imo 

IMO; 2G, 3G, 4G veya Wi-Fi bağlantıları üzerinden ücretsiz görüntülü ve sesli aramalar yapmanızı sağlayan başka bir görüntülü görüşme uygulamasıdır. Çok fazla bir özellik içermeyen uygulama, basit ve sade bir tasarımla karşımıza çıkıyor.

Justalk

Asıl amacı görüntülü sohbet sunmak olan JusTalk, diğer uygulamalar nedeniyle pek fazla kullanıcı tarafından bilinmese de yine de işini oldukça iyi yapıyor.

Facebook Messenger ve WhatsApp

İki milyar kullanıcıyla, Facebook Messenger ve WhatsApp iletişim için en popüler iki anlık mesajlaşma uygulaması. Her ikisi de tamamen ücretsiz, WhatsApp'ta herhangi bir Facebook hesabının kullanılmasını gerekmiyor, basit bir telefon numarası yeterli. Son olarak, eğlenceli arayüzleri, WhatsApp için dört katılımcı ve Messenger için altı taneye kadar grup video görüşmeleri yapmanızı sağlıyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın