• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Koronavirüs Fransa'da can almaya devam ediyor.

Son acı haber Saint Gratien (Île-de-France) bölgesinden geldi. Koronavirüs Fransa'da can almaya devam ediyor.

26-03-2020
Medyaparis Haber Merkezi


    İçinde Türklerinde bulunduğu koronavirüs Fransa'da can almaya devam ediyor. 
Son acı haber Paris Saint Gratien (Île-de-France) bölgesinden geldi.

2 gün öncesinde hemşehrisinin acı haberini duyurmuştu. 

   Fatsa'lı olan ve bölgenin hayli sevilen insanlarından olan Necati Tonbaş bu sabah koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği belirtildi. Yine aynı bölgeden Salim Ulu Argenteuil'den Davut Fatsal ve Ömer Bayram isimli Türk vatandaşı hayatını kaybetmişti. St Gratien ve Argenteuil  bölgesinde hastanede yoğun bakımda yatan hasta Türk vatandaşlarının bulunduğu da biliniyor. 

 Birkaç gün önce ise Fransa'nın St. Etienne şehrinde yaşayan Afyonlu 3 çocuk annesinin vefat haberi bugüne kadar en genç vefat eden Türk hasta (48) olarak kayıtlara geçmişti. Argenteuil’de yaşayan Samsun Çarşambalı Hacı Davut Fatsal’da koronavirüs yakalanıp hayatını kaybedenlerden. 

 Aile hekimleri en az 40 bin yeni kişide daha virüs var.

F
ransa Halk Sağlığı Kurumu, ülkede aile hekimlerinin en az 40 bin yeni kişide virüs tespit ettiği tahmininde bulundu.

    Fransa genelinde vefat edenlerin yüzde 13'ünün 45-64, yüzde 7'sinin 15-44 ve yüzde 1'inin de 15 yaş altı kişilerden oluştuğu kaydedildi. Diğer yandan ülkede en fazla koronavirüs tespit edilenlerin yaş aralığı yüzde 34 ile 45-64 oldu.Virüs tespit edilen kişilerin yüzde 20'sinin 75 yaş ve üzeri, yüzde 14'ünün 65-74, yüzde 30'unun 15-44, yüzde 2'sinin ise 15 yaş altında olduğu görüldü. Korornavirüs bulaşmış kişiler arasında yoğun bakımda bulunanların yüzde 37'sinin 75 yaş ve üzeri, yüzde 28'inin 65-74, yüzde 29'unun 45-64 ve yüzde 6'sının 15-44 yaş aralığında olduğu tespit edildi.

    Fransa'da paylaşılan son resmi verilere göre, salgında yaşamını yitirenlerin sayısı 1331'e, vaka sayısı ise 25 bin 233'e yükselmişti. İstatistiklere göre Avrupa ülkeleri genelinde Corona virüs nedeniyle en çok hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının bulunduğu ülke Fransa. 

Fransa'da polis sendikaları'ndan Sağlık Bakanıa "maske" tepkisi.

    Fransa'da polis sendikaları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle serbest dolaşımın zorunlu haller dışında sınırlandırılmasını kontrol eden polislerin maske yetersizliği bulunduğuna dikkati çekti.

Polis sendikalarından yapılan ortak açıklamada, polislere "yeterli sayıda maske verilmesi" konusunda İçişleri Bakanı Christophe Castaner'e çağrıda bulunuldu.

Açıklamada, polislerin, kendilerini virüsten koruyacak ekipmanlara sahip olmaması halinde serbest dolaşımın zorunlu haller dışında sınırlandırılmasını kontrol etmeyeceği belirtildi.

BELÇİKA'DA CEZALAR AGIRLAŞTI

    Belçika ise hastalık konusunda asılsız dedikodu yayıp halkı paniğe sevkedenlere 3 yıla kadar hapis, kasdi olarak hapşırarak virüs bulaştıranlara ise 5 yıla kadar ağır hapis cezası verilmesi kararlaştırıldı. Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın