• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Covid-19 salgınıyla birlikte Fransa'da video oyunu patlaması.

Fransa'da Video oyunları satışları 2019'a göre %11 artarak 5,3 milyar avro ciroya ulaştı.

10-03-2021
Medyaparis Haber Merkezi


   Fransa'da Covid-19 salgınıyla birlikte video oyunu patlaması yaşandı.COVID-19 endişesi ile evinde kalanların sayısının artması, oyun başında geçen süreyi ve oyun alışverişlerini artırdı. Fransa'da Video oyunları 2020'de Fransızların ana kültürel giderlerinden biri haline geldi. Video oyunları satışları 2019'a göre %11 artarak 5,3 milyar avro ciroya ulaştı. 

Bu dalgalanmanın nedeni ise Fransızları stresle başka türlü başa çıkmaya zorlayan sınırlamalar. Video oyunları daha çok eğlence sunarken insanların daha güçlü hissetmesine veya günlük hayatta sahip olabileceği sorunları unutmasına yardımcı oluyor.

Oyuncuların yaş ortalaması ise 40 civarında.

    Fransa'da Covid-19 salgınıyla birlikte haftada  Fransızlar fazladan bir saat toplamda  20 saat video oyunu oynadılar. En çok satan oyunlar ise  Fifa 21, Animal Crossing ve Call Of Duty. Buradan hareketle, evde kalanların mobil yerine PC ve konsol oyunlarıyla vakit geçirdiği söylenebilir. 

    Ancak değişen tek şey ise 15 yıl öncesinde 21 olan oyuncuların yaş ortalaması bugün 40 yaşına çıktı. 15 yıl öncesindeki oyun bagımlıları hala oyun oynamaya devam ederken yeni bagımlılar da eklenmeye devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın