• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Paris karantina öncesinde yine boşaldı 400 km’den fazla kuyruk oluştu.

Karantina açıklamasından sonra tüm trenlerin biletleri tükendi.

19-03-2021
Medyaparis Haber Merkezi

    Paris'te  uygulamaya konulan kısmi  sokağa çıkma yasağı sonrasında Ile-de-France bölgesi sakinleri bölgelerinden kaçıyorlar.

    Paris karantina öncesinde yine boşaldı 400 km’den fazla kuyruk oluştu. Tren biletleri tükendi.

   Covid-19'un yayılmasıyla mücadele için en az 4 hafta süreyle alınan yeni önlemlerin yürürlüğe girmesinden birkaç saat önce Paris ve cevresindekiler yollara döküldü. Ile-de-France bölgesinin yol haritasındaki gidişlerin tamamına yakını kırmızıya döndü ve otoyollarda 400 km’den fazla kuyruk oluşmasına sebep oldu. 

   Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle  Paris'te  uygulamaya konulan ilk kısmi ilk sokağa çıkma yasağı sonrasında nüfusun 4'te 1'lik kesiminin Paris'i terk ederek farklı yerlere gittiği ortaya çıkmıştı.

    Geçen yıl 17 Mart'tan sonraki günlerden sonra karantina suresince 200.000 Parisli başkentten ayrılmıştı. Fransa istatistik Enstitüsü Kurumu INSEE tarafından yapılan açıklamada ise Paris'te nüfusun dörtte birinin şehri terk ederek başka yerlere gittiği sonucunu açıklamış nüfusun yüzde 40'a yakın azaldığını belirtmişti.

    Yine Paris ve çevresinde  ikamet eden nüfusun % 11'inin  Normandiya ve Atlantik Britanya kıyılarında Hauts-de-seine'de ikinci bir evlerinin bulunduğu  INSEE yapılan çalışmada ortaya çıkmıştı. Sonuçlar bölgelerdeki telefon baz istasyonlarının kullanım oranları da esas alınarak da hesaplanıyor. 

     


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın