• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Albertville kentinde (CIMG)'e bağlı bir cami kundaklandı.

Albertville kentinde (CIMG)'e bağlı cami kundaklandı.

04-05-2021
Medyaparis Haber Merkezi

        İslam Toplumu Milli Görüşe (CIMG) bağlı cami kundaklandı. Caminin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, dün gece kundaklanması sonucu caminin girişinde hasar oluştuğu belirtildi. Aynı camiye 30 Mayıs 2020 tarihinde yine bir saldırı düzenlenmiş çiçek saksıları kırılmış, çatı su boruları bile sökülerek yolun ortasına atılmış Kamera ve komşular sayesinde saldırgan suç üstü yakalanmıştı.

   Güvenlik kameralarında bir kişinin benzinle caminin kapısını ateşe verdiği görüldüğü ifade edilen açıklamada, polise haber verildiği ve şikayetçi olunduğu kaydedildi. Açıklamada, soruşturmanın yürütüleceği ve sorumluların bir an önce yakalanması ve yargılanmasının ümit edildiği aktarıldı.

    Olayda yaralanan olmadığı bilgisi paylaşıldı. CIMG, Müslümanları ötekileştirdiği gerekçesiyle "Fransa İslamı Prensipler Tüzüğünü" imzalamayı reddetmesi nedeniyle son dönemde hükümetin ve siyasetçilerin yoğun eleştirilerine maruz kalıyor.

    Fransa'nın Nantes kentindeki Arrahma Camisi de 9 Nisan gecesi kundaklanmıştı. Rennes kentindeki caminin duvarlarına da geçen ay 20 gün içinde iki kez İslam karşıtı yazılar yazılmıştı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın