• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Paris'in bazı bölgeleri 2022 yılında trafiğine kapatılacak.

Paris'teki yeni uygulama 2022 yılında başlayacak.

14-05-2021
Medyaparis Haber Merkezi


   Paris’in bazı bölgeleri araç trafiğine kapatılacak. Yeni uygulamaya ise 2022 yılında geçilecek. Yasaklar Paris'in 1,2,3 ve 4. bölgelerinde uygulamaya konulacak.

    Paris belediye meclisinde, konuyla ilgili bir istişarenin başlatıldığı, bölgelerdeki transit geçen araç trafiğini büyük ölçüde azaltacak olan uygulamaya 2022'den itibaren başlanacağı, uygulama ile birlikte yayalara, bisikletlere ve toplu taşıma araçlarına daha fazla yer açmak istendiği belirtildi.

     Belediye Başkanı Anne Hidalgo'nun kamusal alanın dönüşümünden sorumlu yardımcısı David Belliard, Twitter'dan yaptığı açıklamada, uygulamaya konulacak olan sınırlı trafik bölgesi ile yayalara, bisikletlere ve toplu taşıma araçlarına yer vermek ve Paris'teki bu bölgelerde trafik yoğunluğunu artıran transit trafiği büyük ölçüde azaltmayı hedefliyor. David Belliard, tüm trafiği ortadan kaldırmak söz konusu değil yeni uygulama ile bölgede oturanların araçlarına ve toplu ulaşım araçlarına, taksi ve bisikletlere daha çok yer açılacağını ifade etti.

    Transit trafik, Paris'te tüm araç trafiğinin saatine bağlı olarak % 40 ila% 60'ini oluşturuyor. Her gün yaklaşık 180.000 bin otomobilin Paris'in bu bölgelerinden  geçiş yaptığı belirtildi. Trafikteki bu rakamın ise bölgede yaşayanların araç sayısından 10 kat daha fazla olduğu vurgulandı.

221 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın