• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Sağlık kirizi süresince Fransa'da hayırseverlerin oranında artış oldu.

Sağlık kirizi süresince Fransa'da hayırseverlerin oranı %14 oranında artış gösterdi.

20-05-2021
Medyaparis Haber Merkezi

   Fransa'da sağlık kirizi süresinde hayırseverlerin oranı %14 oranında artış gösterdi. Fransa genelinde yaşanan pandemi ve sağlık krizi sürecinde Fransa'da yapılan bağış ve yardımlarda rakamlar arttı.

   2020'de, Fransa genelinde faaliyet gösteren 56 derneğe yapılan bağışların toplamından elde edilen istatistik ve verilere göre Fransızlar pandemi süresinde olağanüstü oranda bir cömertlik sergiledi. Yardım kuruluşları ve Derneklere yapılan bağışlar neredeyse ülke genelinde %14 oranında arttı. Yapılan bağışların toplamının bir milyar avrodan fazla olduğu da belirtildi.
Fransızlar, yılın ilk yarısında ağırlıklı olarak bilimsel veya tıbbi araştırmaları finanse eden kurumlara olan bağışlarıda artırdı. Yılın ikinci yarısında ise ülke genelinde ekonomik ve sosyal krizin boyutunun daha cokhissedilir hale gelmesiyle birlikte yoksullukla mücadele dernekleri için bağışlar arttı.

    Yapılan araştırmalarda Fransızlar yıllık ortalama 89 avro tutarında bağış ve yardımda bulunuyor. Bağışçıların çoğunluğu ise 50 yaş üzerinde.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın