• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Fransa'da 12-18 yaş arası gençler 15 Haziran'dan itibaren aşılanabilecek.

Fransa'da yetişkinlerin en az yarısına ilk doz aşı enjeksiyonu yapıldı.

02-06-2021
Medyaparis Haber Merkezi

Fransa'da yetişkinlerin en az yarısına ilk doz aşı enjeksiyonu yapıldı.

    Emmanuel Macron, bu Çarşamba günü yaptığı açıklamada Fransa genelinde 12 ila 18 yaş arası gençlerin 15 Haziran'dan itibaren Covid-19'a karşı aşılanabileceğini duyurdu.

    Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Mocron 12 ila 18 yaş arası gençlerin aşılanmasına başlanma kararının düzenlenen toplantı sonrasında alındığını söyledi. Fransa Yüksek Sağlık konseyi Çarşamba günü 12-15 yaşındakilerin aşılanması konusunda bir görüş yayınladı. Avrupa İlaç Ajansı Pfizer-BioNTech'in ürününün bu yaş grubu için kullanımına olumlu görüş belirttikten sonra, gençlerde de kullanılabilecek.

    Emmanuel Mocron Fransız yetişkinlerin %50'sinin aşı kampanyasında "gerçek bir kilometre taşını" temsil ettiğini söylediği aşının ilk dozunu almış olması da memnuniyetle karşıladı. Bununla birlikte, virüsün dolaşımın Fransa'nin başta güney-batısında olmak üzere bazı bölgelerinde arttığı için Fransız halkını son derece ihtiyatlı ve uyanık kalmaya çağırdı.


    Macron, maskeyi açık havada takma zorunluluğuna da kısaca değindi: "Hepimizin isteği maskeleri çok fazla riskin olmadığı açık yerlerde çıkarabilmemizdir. Fransa genelinde ulusal düzeyde biraz daha beklememiz gerekecek. Haziran ayı sonuna kadar maske kullanımına devam edeceğimizi düşünüyorum.''dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın