• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Metz şehrinde Türk ailede facia. Eski eşini ağır yaralayıp intihar etti.

Eski eşin ise tedavisine devam edildigi henüz hayati tehlikeyi atlatamadıgı belirtildi.

04-06-2021
Medyaparis Haber Merkezi

    Fransa'nın Metz şehrinde eşine sürekli şiddet uygulayan ve  mahkeme tarafından uzaklaştırma kararı ile uzaklaştırılan 48 yaşındaki Mehmet Karacan eski eşini bıçakla yaraladıktan sonra silahını başına dayayarak intihar etti.

    Mehmet Karacan Kasım 2014'te eşi tarafından şiddet suçundan iki ay hapis cezasına çarptırılmış, cezası ertelenmiş, verilen ceza göz önünde bulundurularak adlı takip ise yapılmamıştı. Mehmet Karacan'ın 8 12 ve 14 yaşlarındaki 3 çocuğunu görmesi ise mahkeme kararıyla yasaklanmıştı. Olay sonrasında komşuları Mehmet Karacan’nın eski eşine sidet uygulayarak defalarca tehditlerde bulunduğunu belirttiler.

    Metz cumhuriyet savcısı bu Cuma sabahı olay sonrasında bu  basına yaptığı açıklamada 48 yaşındaki Mehmet Karacan'ın olay sonrasında hastaneye kaldırıldığını, aldığı ağır yara sonucunda beyin ölümünün gerçekleştiğini ve hayatını kaybettiğini belirtti. Savclıga göre, faciadan birkaç saniye sonra olay yerine gelen iki polis memurunun ilk yardım müdahalesi ise kurbanın olay yerinde ölümünü önledi. Yaşanan talihsiz olayın cep telefonu ile kaydedilerek medya üzerinde paylaşılması ise tepki topladı.

    Olay sonrasında tedavisi devam eden Sevgi isimli 3 çocuk annesi eski eşin ise henüz hayati tehlikeyi atlatamadıgı belirtildi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın