• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Paris'te vahşet. Annesinin cesedini mumyalayıp, yıllarca maaşını aldı.

Emeklilik emekli maaşını almak için annesinin cesedini yedi yıl boyunca mumyalayıp sakladı.

04-06-2021
Medyaparis Haber Merkezi

    Paris'te annesinin emeklilik aylığı almaya devam edebilmek için vefatını 7 yıl boyunca resmi makamlara bildirmen maaşını almaya devam eden şahıs yapılan ihbar sonrasında yakalandı. Le Parisien'de yer alan haberde 1 Haziran Salı günü Paris'te polise yapılan bir ihbar sonrasında 47 yaşındaki Sırp asıllı olduğu belirlenen şahıs annesinin cesedini dolaba gizlenmiş bir halde 7 yıl boyunca sakladı.

   Polisin olayı soruşturması üzerine annesinin nerede olduğunu açıklaması üzerin Paris polis karakoluna çağrıldı.Yapılan sorgulama sonrasında suçunu itiraf eden zanlı polis memuruna annesinin 75 yaşındayken, 2014 yılında yalnız yaşadığı bir sırada vefat ettiğini belirtti. Zanlı annesinin 20 yıl boyunca kanser hastası olarak yaşadığını ve bu hastalığın bir sonucu olarak hayatını kaybettigini belirtti. Annesinin üzerinde bulunan kiralık daireyi boşaltılmasının isteneceği ve emekli maaşını kesintiye uğrayacağı korkusu ile böyle bir yola başvurduğunu belirtti.

   Zanlının evinde yapılan aramalardada banyoda annesinin mumyalanmış cesedini buldu. Cesedin brandayla kaplı bir bavulda tutulduğunu kokuları maskelemek için köpük kullanıldığını tesbit etti.

   Olay sonrasında Paris Adlı Tıp Enstitüsü'nde ceset üzerinde yapılan otopside herhangi bir darp ve şiddet izlerine rastlanmadı. Zanlı ceset gizlemek ve ilgili mercilere durumu bildirmemek suçu ile yaklaşık 48 saat polis gözetiminde tutulduktan sonra serbest bırakıldı. Cinayet olmadığı tespit edilen olayın soruşturmasını Adli polis devraldı. Soruşturma Paris cumhuriyet savcılığı tarafından devam ediyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın