• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Fransa'da tenis topu büyüklüğünde dolu yağışı korkuttu.

Fransa'nın 51 bölgesinde Fırtına nedeniyle turuncu alarm verildi.

20-06-2021
Medyaparis Haber Merkezi

    Fransa'nın 51 bölgesinde Fırtına nedeniyle turuncu alarm verildi. Fransa’da,  Alfortville'de (Val-de-Marne)Saint-Nicolas-de-Bourgueil'de (Indre-et-Loire)'de şiddetli rüzgar sebebi ile  kilise kulesinin yıkılmasına yol açtı. Alfortville'de (Val-de-Marne) ve Paris’te bazı sokakları ise sel bastı.

     Fransa elektirik idaresi yetkililerinin verdiği bilgilere göre ise 15.000 hane elektriksiz kaldı. Bu Pazar sabahı başta Marne, Seine-et-Marne ve Aisne olmak üzere yaklaşık 5.000 evin daha elektiriksiz kalması ile bu rakam 20 bin civarına yükseldi.

   Fırtına nedeni ile şiddetli hava durumu tren trafiğini de etkiledi. Hızlı tren TGV hatları Fırtınadan etkilenmese de, Paris-Strazburg arasındaki eski klasik hat, Meaux (Seine-et-Marne) ve Château-Thierry (Aisne) ile Paris ve Mulhouse arasında, Nogent-sur-Marne (Val-de-Marne) ve Gretz (Seine-et-Marne) arasında demir yolu hatları siddetli yağışlar sebebiyle hasar gördü. Fırtına sebebi ile Yaklaşık otuz civarında ağaç tren raylarına düştü ve seferler yapılamadı.
     Paris bölgesi ulaşımından sorumlu RATP'nin uyarısında ise Ile-de-France'da Transilien'in P hattı ile RER'nin D ve E hatlarındaki trafik Pazar sabahı iklim koşulları nedeniyle kesintiye uğradığı uyarısında buludu.


    Fransa-İsviçre sınırında bulunan Doubs şehrinin çeşitli bölgelerinde ise tenis topu büyüklüğünde meydana gelen dolu yağışı ise araçların camlarını parçaladı ve çatılardaki kiremitleri kırdı ve evlere zarar verdi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın