• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Fransa'daki Türk camilerine çirkin saldırı. Cami duvarlarına çifte haç işareti çizildi.

Fransa'daki Türk camilerine çirkin saldırı. Cami duvarlarına çifte haç işareti çizildi.

07-11-2021
Medyaparis Haber Merkezi

    Fransa'da Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinden (DİTİB) yapılan açıklamada, dün gece Montlebon, Pontarlier ve Roubaix'deki camilerinin duvarlarına haç çizildiği ve İslam karşıtı yazıların yazıldığı belirtildi.

   Fransa ditib'ten yapılan açıklamada ise vatandaşların bu yöndeki provokatif eylemlerle karşılaştıklarında provokasyonara gelmemeleri yönünde uyarıda bulunuldu.

DUYURU

    DÎTİB Montlebon, DÎTİB Pontarlier ve DÎTİB Roubaix Camilerimize yönelik 6 Kasım Cumartesi’yi 7 Kasım Pazar gününe bağlayan gece bir islamofobik saldırı gerçekleşmiştir. Saldırı cami duvarlarına çifte haç işareti çizilmesi ve yazı yazılması suretiyle yapılmıştır.

   Barış ve huzur yuvası camilerimize yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, cemaatimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Manız kalman zararın en kısa zamanda giderilmesi için gerekli çalışmaların başlatılacağını ve konunun takipçisi olacağımızı bildiriyoruz.

    İş birlikleri için güvenlik güçlerine, Fransız makamlarına ve destekleri için Fransız halkına teşekkür ederiz. Ülke huzuruna ve birlikte yaşama bilincine halel getirecek eylemlere karşı birlik olma çağrısında bulunuyor, bu tür provokatif olaylara karşı sağ duyulu olmaya davet ediyoruz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın