• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Le monde'nin havuzlu ev kiralayan Müslüman kadınları ihbar edecek' haberine yalanlama.

Le monde'nin havuzlu ev kiralayan Müslüman kadınları ihbar edecek' haberine yalanlama.

18-01-2022
Medyaparis Haber Merkezi

Fransız Le Monde gazetesinin, AirBnB şirketinin, havuzlu müstakil ev kiralayan Müslüman kadınları belirlemek için Fransız yetkililerle iş birliği yapacağını ileri sürdüğü haberine hem AirBnB'den hem de Fransız İçişleri Bakanlığı'ndan yalanlama geldi.

Gazetede dün yayınlanan "İslamcı ayrılıkçılıkla mücadele: Devletin güçlendirilmiş imkanları" başlıklı haberde internet üzerinden rezervasyon ve konaklama hizmeti sunan AirBnB şirketi ile Fransız yetkililerin havuzlu müstakil ev kiralayan Müslüman kadınları belirlemek amacıyla iş birliği yapacağı ileri sürülmüştü.

Gazete sosyal medyada büyüyen tepkinin ardından haberin sonuna bir değişiklik mesajı ekleyerek hem AirBnB hem de Fransız İçişleri Bakanlığı yetkililerinin bu konuda ileri sürülen iş birliği iddiasını yalanladığını duyurdu.

Fransa'nın önde gelen gazetesi haberini bir yüksek yetkiliye dayandırmış, bu yetkilinin AirBnB ile gelecekte bir işbirliğine girerek havuzlarını sadece kadınların kullandığı villaları kiralayan kişileri tespit edeceğini söylediğini aktarmıştı.

Haberin yayınlanmasından hemen sonra özellikle Fransa'daki Müslüman kamuoyu konuya büyük tepki gösterirken, avukat Sefen Guezguez sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Havuzlu villaları kiralayan Müslüman kadınları ihbar etme hedefi güden AirBnB ve İçişleri Bakanlığı arasında geçilmiş olan anlaşmayı elde etmek için İdari Belgelere Erişim Komisyonu'na başvuracağı"nı açıklamıştı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın