• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Lyon'daki apartman yangınında 1'i Türk 10 kişi hayatını kaybetti.

Lyon'daki apartman yangınında 1'i Türk 10 kişi hayatını kaybetti.

20-12-2022
Medyaparis haber Merkezi

Lyon kentine bağlı Vaulx-en-Velin banliyösünde 7 katlı bir binada çıkan yangında 5'i çocuk 10 kişi hayatını kaybetti. Yangında 4'ü ağır 14 kişinin de yaralandığı açıklandı. 

Lyon kentinin üçüncü en büyük banliyösü Vaulx-en-Velin'de cuma sabahı çıkan yangın faciaya neden oldu. Sabaha karşı 03:00 sıralarında alt kattan yükselen alevler kısa sürede üst katlara da ulaştı. 

İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında ilk belirlemelere göre 5'i çocuk 10 kişi hayatını kaybetti. Yangında 4'ü ağır 14 kişinin de yaralandığı belirtildi.   

Yangına müdahale eden 170 itfaiye memurundan ikisi de çalışmalar sırasında yaralandı. 

Tamamen söndürülen yangının çıkış nedenine dair bir açıklama yapılmadı.  

Fransa'da hayatını kaybedenler arasında bir Türk'ün de bulunduğu apartman yangınına ilişkin adli soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Fransız basınındaki habere göre, Lyon Savcılığı geçen hafta Lyon kenti yakınlarındaki Vaulx-en-Velin'de geçen hafta 10 kişinin hayatına mal olan apartman yangınının kasıtlı çıkarıldığı gerekçesiyle adli soruşturma başlattı.

Yangında aralarında çocuklar ve Ümran Bağıran isimli Türk kadınının da bulunduğu 10 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi yaralanmıştı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın