• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Paris'te Kurban Bayramı namazı için camiler doldu taştı.

Paris'te Kurban Bayramı namazı için camiler doldu taştı.

28-06-2023
Medyaparis haber Merkezi

Paris'te, Müslümanlar, Kurban Bayramı namazını, Paris Ulu Camii'nde eda etti. Bayram nedeniyle camiye akın eden yaşlı, kadın ve çocuklardan oluşan cemaat, rengarenk geleneksel kıyafetlerini giyerek namazlarını kıldı. 

Fransa'da Kurban Bayramı namazı için camiler doldu taştı. Paris'te Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Merkez Camisi'nde yüzlerce kişi namaz kıldı. Dualar edip birbirleriyle bayramlaşan Müslümanlar imamın okuduğu hutbeyi dinledi. Camide oluşan kalabalık nedeniyle trafik bir süreliğine aksadı. İbadetlerinin ardından cami avlusuna çıkan bazı vatandaşlar kurbanlarını Paris'te kestiğini ifade ederken bazıları da kurbanlarını Türkiye'de kestiklerini söyledi. Kimi vatandaşlar ise kurban yerine bağışta bulunduğunu ifade etti.

Namaz öncesi cemaate konuşan Paris DİTİB Din Hizmetleri Ataşesi Prof. Dr. İbrahim Işıtan, toplumsal birlik ve beraberliğe vurgu yaparak bayramların, kin, nefret, öfke, ihanet ve düşmanlıkların yerine sevgi, muhabbet, yardımlaşma, dayanışma ve fedakarlık tohumlarının ekildiği günler olduğunu belirtti.

Namazın ardından Paris Büyükelçisi Ali Onaner, Türkiye'nin Paris Başkonsolosu Serdar Belentepe ile Paris DİTİB Din Hizmetleri Ataşesi Prof. Dr. İbrahim Işıtan, bayram namazını kıldıran imam ile birlikte vatandaşlarla bayramlaştı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın