• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis

Cezayirlilerin Türkiye'ye İlgisi Arttı.

Türkiye, son yıllarda Cezayirlilerin en çok rağbet ettiği ülkelerden biri haline geldi.

Cezayir Turizm Acenteleri Ulusal Birliği Başkan Yardımcısı İlyas Senusi, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin özellikle son 5 senedir Cezayir halkı için en cazip turizm merkezlerinden biri haline geldiğini söyledi.

Cezayirlilerin yaz tatillerini geçirmek için özellikle İstanbul, Antalya, Bodrum ve Bursa'yı tercih ettiğini ifade eden Senusi,  "Antalya turistler için tam bir cennet. İstanbul ise sarayları ve tarihi mekanları ile Cezayirlilerin vazgeçemedikleri bir kent" dedi.

Senusi, Tunus, Fas ve Fransa'nın yanı sıra Türkiye'nin de Cezayirliler için önemli bir turizm merkezi haline gelmesinde Türkiye'deki otel ve turistik teisislerde sunulan hizmet kalitesinin önemli rol oynadığını ifade etti.

Cezayir'de son derece popüler olan Türk dizilerinin Tükiye'ye olan ilgiyi artırdığına işaret eden Senusi, vize konusunda gösterilen kolaylığın da Türkiye'nin tercih edilmesinde etkili olduğunu kaydetti.
   Cezayir Turizm Bakanlığı verilerine göre, 2013 yılı içinde tatilini yurt dışında geçiren 2 milyon Cezayirliden 92 bini Türkiye'yi tercih etti.

AA265 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın