• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/medyaparis
  • https://twitter.com/medyaparis
Paris'in Ayasofyası olma yolunda ilerliyor. Düzenleme yapılacak denmişti. Hala ibadete kapalı.
    Paris'in Ayasofyası olma yolunda ilerliyor. Tam bir yıldır ibadete açılmayı bekliyor. Geçtiğimiz yıl tam bir yıl önce bugün tadilat yapıp valilikle görüşüp düzenleme yapılacak denmişti. 
 
Ditib'e ait olan Nation merkez camii hala ibadete kapalı.

PARİS BÖLGESİNDEKİ RESMİ İKİ TÜRK CAMİİNDEN BİRİ.

   Paris (75) bölgesinde bulunan ditib'e ait olan Paris'teki  iki türk camiinden biri olan Merkez Nation camii bir yıldır boynu bükük olarak ibadete açılmayı bekliyor.
 
KILINAN SON NAMAZDAN SONRA DAHA İYİ HALE GETİRİLECEK VAADİ İLE SON CUMA KILINMIŞTI.

    Kılınan son cuma namazında Ditib yönetiminde görevli bulunan bir yetkili Cuma namazı sonrasında cematten gelebilecek tepkileri önlemek amacı ile yaptığı sakinleştirici konuşmasında; Gerekirse valilikle bir görüşme gerçekleştirdikten sonra belki ana kapının bile değiştirilebileceği vaadinde bulunmuş bir süreliğine Bağnolet'teki genel merkezde geçici olarak ibadete devam edileceğini vaadetmiş kanuni standartlara uygun hale getirilebilmesi için bir süreliğine kapatılması gerektiğini belirterek son cuma namazı kılınarak cemaate daha iyi bir cami vaadinde bulunulmuştu.

    Bundan tam bir yıl öncesinde Kapıya asılan kapatma yazısında ise: "Paris valiliğince yapılmasını zorunlu görülen gerekli güvenlik normlarına uygun hale getirilebilmesi için bir süreliğine gerekli inceleme ve araştırmalar yapılacaktır. Bu süre zarfında cemaat kısa süreliğine süreliğine Bagnolet'teki Ditib'in genel merkezinde geçici olarak hizmet verileceği." duyurusu asılmıştı.

    Görüşlerine başvurduğumuz bazı vatandaşlar ise bu tür kurumların birer beytülmal olduğunu vurgulayarak kimsenin özel mülkü olmadığına dikkat çekti. Alınan her kararda kılı kırk yarıp yapılan her harcamada ise onlarca defa hesap edilip doğru kararlar alınıp altılacak olan adımların ondan sonra altılması gerektiğinin altını çizdi.

  Medyaparis'e konuşan bazı vatandaşlar ise son edindikleri resmi olmayan duyumlarda caminin yer mülkiyetinin satışa çıkarıldığı uzunca bir süredir müşteri bulunamadığı yönünde duyumlar aldıklarını konunun bizzat yakın takipçisi olduklarını hatırlatarak, şimdilik emanetiçi bulunan görevliler tarafından da bilinmesini istediler.
  
641 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın